مدیرعامل شرکت برق منطقه ای خوزستان گفت: شبکه برق خوزستان سومین جایگاه نیروگاههای تولید پراکنده را در کشور به دست آورده است.

 

به گزارش پایگاه خبری توانیر به نقل از روابط عمومی برق منطقه ای خوزستان، محمود دشت بزرگ افزود: تا قبل از سال 98 شبکه برق منطقه ای خوزستان فاقد نیروگاه تولید پراکنده (DG) بوده، اما با اقدامات انجام شده، اکنون رتبه سوم را بعد از مازندران و تهران در کشور در اختیار دارد.
وی تصریح کرد: در همین مدت 4 نیروگاه تولید پراکنده گچساران، لور و تنگوان در اندیمشک و نیروگاه میانرود در دزفول، هر کدام به ظرفیت 25 مگاوات و در مجموع 100 مگاوات وارد مدار شدند.
وی با بیان اینکه نیروگاهها توسط بخش خصوصی احداث شده اند، افزود: با هماهنگی و همکاری این شرکت با بخش خصوصی در معرفی ظرفیتها و کسب مجوزهای لازم و در نهایت خرید تضمینی برق تولیدی آنها و تزریق به شبکه، این موفقیت حاصل شده است.
به گفته دشت بزرگ در حال حاضر نیز سه طرح احداث نیروگاه مقیاس کوچک در دارخوین، شادگان و آبادان به ظرفیت 40 مگاوات در حال پیگیری و اجرا است.
وی با اشاره به مزایای احداث نیروگاههای تولید پراکنده مقیاس کوچک، توضیح داد: به دلیل آنکه این نیروگاهها نسبت به نیروگاههای بزرگ به سرمایه گذاری کمتری احتیاج دارند بخش خصوصی توانایی ورود به این حوزه را دارد و در مدت زمان کوتاهی هم وارد مدار می شوند و مشکل کمبود تولید برق در نقطه مورد نظر را برطرف می کنند.
مدیرعامل برق منطقه ای خوزستان اضافه کرد: از دیگر مزایای این نیروگاهها کاهش آلودگیهای زیست محیطی و نزدیکی به مصرف کننده است و نیازی به احداث شبکه انتقال جدید (هزینه ساخت) ندارند و به دلیل همین نزدیکی به مصرف کننده، ضمن کاهش اتلاف انرژی موجب افزایش راندمان شبکه برق می شوند.
وی در پایان تاکید کرد: این شرکت آمادگی همکاری با بخش خصوصی برای احداث نیروگاههای تولید پراکنده و خرید تضمینی برق تولیدی آنها را اعلام می کند.
لینک اخبار

برچسب ها
دیدگاه ها
ثبت دیدگاه

اگر تصویر خوانا نیست اینجا کلیک کنید
این محصول را به دیگران پیشنهاد می دهم.
* نظر هایی كه حاوی توهین است، منتشر نمی شود.
* لطفا از نوشتن نظر های خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.
کلیه حقوق متعلق به شرکت بهره وری انرژی خاوران می باشد