مجری مولدهای تولید پراکنده برق منطقه ای تهران گفت: ظرفیت تولید نیروگاه های کوچک مقیاس در 3 استان تهران، قم و البرز تا 500 مگاوات افزایش می یابد.

به گزارش پایگاه خبری توانیر به نقل از شرکت برق منطقه ای تهران (تابش)، مجری طرح تولید پراکنده با اعلام این خبر افزود: ظرفیت مولدهای تولید پراکنده تحت پوشش برق منطقه ای تهران در استان قم، به میزان 25 مگاوات افزایش یافت.
وی گفت: با استفاده از اعتبارات بخش خصوصی (کارخانه فولاد غرب آسیا) برای توسعه و تقویت شبکه تحت پوشش، این پروژه در راستای تامین برق پایدار و مطمئن مشترکان استان قم، به انجام رسیده و در مدار بهره برداری قرار گرفت.
ذاکری فر  تأثیر اجرای این طرح ها را برای مردم با اهمیت دانست و ادامه داد: نصب و راه اندازی این گونه مولدها، موجب تأمین برق پایدار، کاهش خاموشی های احتمالی، افزایش بازده تبدیل انرژی و حفظ بهتر ذخایر و کاهش آلودگی زیست محیطی می شود.
مجری طرح تولید پراکنده برق منطقه ای تهران با اشاره به اینکه در حال حاضر ظرفیت تولید نیروگاهی کوچک مقیاس در استان های تهران قم و البرز به حدود 210 مگاوات رسیده است، گفت: برنامه ریزی برای افزایش این ظرفیت تا 500 مگاوات در دستور کار است.
ذاکری درباره نقش شایان نیروگاه های کوچک مقیاس در حفظ پایداری شبکه برق به ویژه در فصل تابستان، افزود: نیروگاه های کوچک مقیاس منافع و محاسن فراوانی دارند که مهم ترین این منافع، کاهش تلفات و کمک به حفظ پایداری شبکه برق در فصل تابستان است.
وی بیان داشت: اکنون تعدادی از مجتمع های بخش خصوصی از طریق نیروگاه های کوچک مقیاس نه تنها برق مورد نیاز خود را تولید می کنند، بلکه با فروش مازاد برق تولیدی به شبکه سراسری از این محل درآمد نیز کسب می کنند.

لینک خبر

برچسب ها
دیدگاه ها
ثبت دیدگاه

اگر تصویر خوانا نیست اینجا کلیک کنید
این محصول را به دیگران پیشنهاد می دهم.
* نظر هایی كه حاوی توهین است، منتشر نمی شود.
* لطفا از نوشتن نظر های خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.
کلیه حقوق متعلق به شرکت بهره وری انرژی خاوران می باشد